• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Медіадиверсія: на сайті росЗМІ написали десятки новин про війну і вбивства росіянами мирних українців

На сайті російського пропагандистського видання "Комсомольская правда" ввечері 11 лютого з'явилися щонайменше 10 публікацій, які розповідають правду та засуджують вторгнення Росії в Україну

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє російське незалежне видання "Медуза" з посиланням на проєкт "Продолжение следует", передає "ДС". 

Серед заголовків цих матеріалів (зараз вони вже видалені) були такі: 

  • "Крим — Україна. Росія зобов'язана повернути півострів" 
  • "Росія стала жертвою окупації путінським режимом" 
  • "Російська Федерація вчинила злочини в Бучі, Ізюмі та Гостомелі" 
  • "Кремлівський режим випустив ув'язнених зі зброєю" 
  • "Мир не настає через Путіна: Зеленський підписав указ про заборону на переговори особисто з Путіним" 
  • "Тортури над Навальним: як у російських в'язницях поводяться з політв'язнями" 

Щонайменше частина публікацій починалася такими словами: "Матеріал не узгоджений з редакцією "Комсомольської правди", спрямований на викриття брехні кремлівського режиму на чолі з кривавим диктатором Путіним і його зграї цинічних злодіїв при владі, які вчинили геноцид мирного народу в Україні". 

Публікації розмістив новинний редактор "КП" Владімір Романенко. "Продолжение следует" опублікувало його монолог. Журналіст заявив, що йому 24 роки і що він проти війни, але у вересні 2022 року він змушений був погодитися на роботу в КП, оскільки йому потрібні були гроші. 

Романенко розповів, що виклав тексти з критикою влади як акцію до річниці початку війни, а випускова редакторка написала йому, що "не очікувала такого" і заблокувала його в телеграмі. 

Журналіст назвав свої дії "спокутою провини". 

"Моє висловлювання я вирішив приурочити до року з моменту початку війни: під час робочої зміни я просто залив в "адмінку" сайту публікації, де йдеться про злочини російської влади та армії в Україні. 

Про кількість жертв серед мирного населення. Про те, скільки насправді людей втратила російська армія в цій війні, і про те, скільки грошей Путін вкачує у війну. Усі їх я писав сам, ґрунтуючись на офіційних даних держорганів України, публікаціях незалежних російських і західних ЗМІ. 

<…> Для мене такий крок — це стрибок у безодню. Я шукаю якусь роботу, накопичень особливо не залишилося. Але сприймаю це як спокуту провини. Залишитися без роботи — як на мене, співмірна плата за те, що я брехав. 

Прошу вибачення у жителів України за те, що брав участь у всьому цьому. Моє висловлювання — про те, що і в пропаганді є люди, які ще чинять опір. Я розраховую, що співробітники інших прокремлівських ЗМІ помітять мій вчинок", — сказав він. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua