• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Меркель стурбована можливим перетворенням Афганістану в світовий центр тероризму

Світ переоцінив здатність афганських сил чинити опір талібам, тому виникла загроза перетворення Афганістану в оплот терористів

Ангели Меркель
Ангели Меркель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві канцлера Німеччини Ангели Меркель в Бундестазі, передає "ДС".

"Міжнародне співтовариство очікувало, що будуть бої афганських сил з талібами, які набрали силу. Ми недооцінили, з якою блискавичною швидкістю афганські сили припинять опір", — заявила Меркель.

Канцлер Німеччини зазначила, що міжнародне співтовариство досягло тієї мети, яку ставило перед собою в 2001 році — перешкодити тому, щоб на території Афганістану планувалися терористичні атаки в інших країнах.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну і вилетів до Таджикистану після того, як таліби без бою увійшли в Кабул. Наступ бойовиків посилився влітку, коли війська США та НАТО почали завершувати вивід військ з Афганістану.

15 серпня речник політичного офісу ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм заявив про "завершення війни" в Афганістані, запевнивши, що жодна дипломатична організація не піддалася нападам. Пізніше таліби оголосили повну амністію в країні, при цьому вони активізували пошук людей, які, на їхню думку, співпрацювали із силами НАТО або з попереднім урядом.

У середині серпня 2021 року "Талібан" у День незалежності Афганістану оголосив про створення нової держави на підконтрольній йому території — Ісламського Емірату Афганістан.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua