• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Меркель продовжує наполягати на переговорах з Кремлем

Євросоюз і Росія мають продовжувати діалог, не дивлячись на суперечності, в тому числі з питання агресії проти України, отруєння лідера опозиції Олексія Навального та ін.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель під час відео виступу на весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

"У нас багато конфліктів з Росією. Але я залишаюся тією людиною, яка весь час каже: ми повинні розмовляти одне з одним. Ми повинні продовжувати діалог", — підкреслила Меркель.

Польський депутат, глава політичної групи Європейської народної партії в ПАРЄ Александер Почей запитав канцлера, чому Німеччина продовжує брати участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2" і "не говорить з Росією в один голос з усією Європою".

Меркель, у свою чергу, відповіла, що ФРН завжди виступала за те, щоб Україна зберігала роль країни-транзитера газу в ЄС.

"Я знаю, що довкола "Північного потоку-2" існує чимала суперечливих поглядів, зокрема, я знаю ставлення багатьох європейських країн. Але я хотіла б наголосити, що газ, який ще не пішов по "Північному потоку-2", але йде по "Північному потоку-1", не гірший за газ, який йде через Україну, і газ, який йде з Росії через Туреччину", — пояснила Меркель.

За її словами, через те, що багато хто бачить це питання інакше, навколо "Північного потоку-2" розгорнулася політична боротьба і дискусія, "як далеко ми повинні заходити у питаннях торгівлі з Росією, зокрема в енергетиці".

"У цьому зв’язку Німеччина виступила за будівництво "Північного потоку-2", — підкреслила канцлер.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України і Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про введення додаткових санкцій проти Росії через будівництво газопроводу Nord Stream 2 до Німеччини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua