• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Меркель виступила із новою заявою: у пошуках рішення про припинення війни в України не потрібно звужувати думки

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликає "не звужувати свої думки занадто сильно", коли йдеться про пошуки рішення щодо припинення війни Росії проти Україні

Ангела Меркель
Ангела Меркель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Так, Меркель виступила на заході Лейпцизького книжкового ярмарку і закликала до відкритих дебатів з метою припинення агресивної війни Росії проти України, передає "ДС" із посиланням на  ZDF.

"Для мене важливо, і я завжди намагалася, щоб ми не надто звужували свій кругозір. Коли хтось, як Вольфганг Ішингер, колишній голова Мюнхенської безпекової конференції, каже, що потрібно думати про те, що в якийсь момент доведеться вести перемовини, то не потрібно одразу шипіти на нього", – сказала Меркель.

Меркель також захищала свою політику стосовно Росії та рішення в галузі енергетичної політики, які зробили ФРН сильно залежною від російського газу.

"Я б вважала за краще, щоб газ імпортувався з Великої Британії та Норвегії, як ми це робили раніше, і з Нідерландів. Але вони більше не були доступні. Для нас питання стояло так: дорожчий СПГ – на третину дорожче – або дешевший російський газ", – сказала вона.

Меркель не відповіла на запитання про те, чому, озираючись назад, їй неприємно визнавати помилки.

"Чесно кажучи, я не знаю, чи буде це мати заспокійливий ефект, якщо я зараз просто скажу щось, про що я не думала, тільки для того, щоб зараз визнати помилку", – сказала Меркель. 

Нагадаємо, Ексканцлерка отримала одну з найвищих державних відзнак країни – федеральний хрест "За заслуги".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua