• USD 40.5
  • EUR 43.6
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Мешканець Німеччини став п'ятою людиною у світі, яка вилікувалася від ВІЛ-інфекції

У німецькому місті Дюссельдорф 53-річний чоловік вилікувався від ВІЛ та не має ознак повернення інфекції

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть Nature та АВС news, передає "ДС".

Чоловік, ім'я якого не розголошують, виявився п'ятим підтвердженим випадком вилікування ВІЛ-інфекції, і принаймні третім, хто позбавився вірусу за допомогою операції на кістковий мозок. Це сталося після процедури, яка замінила клітини його кісткового мозку на ВІЛ-стійкі стовбурові клітини від донора, щоб зміцнити імунну систему.

Пацієнт проходив стандартну антиретровірусну терапію протягом трьох років. Однак методику лікування довелося змінити через виявлення лейкемії. У 2013 році йому пересадили кістковий мозок від донора, який мав резистентність до ВІЛ. Основною метою лікарів було вилікувати одразу рак та ВІЛ-інфекцію.

Хоча подробиці його успішного лікування були вперше оголошені в 2019 році, дослідники не змогли підтвердити, що він офіційно вилікувався на той час. Зараз науковці наголошують, що в організмі пацієнта немає вірусу, хоча він вже 4 роки не вживає ліки.

Доктор Бьорн-Ерік Оле Йенсен, який керував процесом одужання чоловіка, наголосив, що це дійсно лікування, а не просто довгострокова ремісія.

Проте вчені заявляють, що трансплантацію стовбурових клітин дуже ризиковано та небезпечно назначати всім ВІЛ-інфікованим. У наші дні трансплантація кісткового мозку ВІЛ-інфікованим застосовується лише у виняткових та найважчих випадках.

"Це, очевидно, є кроком вперед у розвитку науки і тому, щоб ми певною мірою зрозуміли, що потрібно для лікування ВІЛ" — зазначив фахівець з інфекційних захворювань Тодд Еллерін.

Зазначимо, першою людиною, яка вилікувала ВІЛ, був Тімоті Рей Браун (відомий як берлінський пацієнт). У 2007 році йому зробили трансплантацію кісткового мозку, під час якої ці клітини були знищені та замінені стовбуровими клітинами здорового донора для лікування гострого мієлоїдного лейкозу. Після процедури Браун зміг припинити прийом ліків і залишався без ВІЛ до своєї смерті в 2020 році.

Другий випадок вилікування хвороби стався з Адамом Кастільєхо (відомий як лондонський пацієнт). У 2012 році йому поставили діагноз гострий мієлоїдний лейкоз, а потім провели трансплантацію стовбурових клітин кісткового мозку. За даними дослідників, сліди вірусних частинок не з'являлися у крові, спинномозковій рідині, кишечнику чи лімфі пацієнта упродовж 30 місяців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua