• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Мешканку Мінська судять за відмову здавати квартиру помічниці прокурора

Прокуратура Заводського району Мінська направила до суду кримінальну справу проти жінки, яка передумала здавати в оренду свою квартиру помічниці прокурора

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода, інформує "ДС".

У липні минулого року жінка передала квартиру в оренду помічниці прокурора одного з районів Мінська і підписала з нею дворічний договір. Втім, після серпневих подій, коли Олександр Лукашенко оголосив себе переможцем на виборах президента країни, а силовики жорстко розганяли акції протесту, жінка передумала і зажадала від помічниці прокурора звільнити приміщення.

Прокуратура вважає, що хазяйка квартири "піддалася інформаційному впливу" і свідомо хотіла "порушити права, свободи і законні інтереси потерпілої виключно у звʼязку з її положенням".

Проти орендодавця порушено кримінальну справу за "порушення рівноправності громадян" (стаття 190 КК) і вже направлено до суду. Жінці загрожує до 2 років позбавлення волі, вона перебуває під підпискою про невиїзд.

Зауважимо, що відповідно до Житлового кодексу Білорусі, орендодавець може розірвати договір оренди з власної ініціативи, повідомивши орендаря за місяць і пояснивши причини.

Як писала "ДС", 23 травня після екстреної посадки літака у мінському аеропорту було затримано засновника опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича. За даними білоруської опозиції, загалом після приземлення літака у Мінську до Вільнюса не вилетіли двоє громадян Білорусі та четверо громадян РФ. Серед них — Роман Протасевич і його дівчина.

Затримання Протесевича викликало різку реакцію світу. Низка країн, включно з Україною, після цього заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua