• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Ми не можемо підтримати російське вторгнення: "друг Путіна" заявив, що Донбас і Крим – це Україна

Президент Сербії Александар Вучич зазначив, що його країна не може підтримати вторгнення Росії в Україну й визнає Крим і Донбас українськими територіями

Александар Вучич
Александар Вучич
Реклама на dsnews.ua

Про це Вучич сказав в інтерв’ю Bloomberg, передає "ДС".

"Ми з самого початку говорили, що не могли і не маємо права підтримувати вторгнення Росії в Україну. Для нас Крим – це Україна, Донбас – це Україна, і так буде завжди", – зазначив сербський президент.

В інтерв’ю Вучич також спрогнозував, що у війні між Україною та Росією "найгірше ще попереду", оскільки обидві сторони заглиблюються в конфлікт.

Президент Сербії, який мав десятки зустрічей з російським візаві Владіміром Путіним протягом останніх років і брав уроки російської мови, щоб мати можливість говорити з ним безпосередньо, сказав, що не розмовляв зі своїм колегою вже "багато місяців".

Також він підкреслив, що Сербія далеко не в усьому підтримує владу в Москві: "Ми не завжди в захваті від деяких їхніх позицій. У нас традиційно хороші відносини, але це не означає, що ми підтримуємо кожне рішення або більшість рішень, які надходять з Кремля".

Зазначимо, що в нинішніх коментарях Вучича небагато нового. Ще у 2018 році він підкреслював, що Сербія не визнає анексії Криму, посилаючись, серед іншого, на прецедент частково визнаного Косова (яке Україна, як відомо, не визнає).

Сербія – традиційно один із найближчих союзників Росії в Європі – намагається встановити певну дистанцію від Москви, оскільки повномасштабна війна в Україні загострює відносини між двома країнами та їхніми лідерами.

Як писала "ДС", міністр внутрішніх справ Сербії Мілош Вучевич заявив, що сербські правоохоронці перевіряють інформацію про можливу участь громадян країни на боці РФ у війні проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua