• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

МЗС Чехії про інтерв’ю Протасевича: "Лукашенко використовує сталінські методи"

Міністерство закордонних справ Чеської Республіки оприлюднило заяву з приводу інтерв’ю білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича, назвавши його "вимушеним і маніпулятивним"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні МЗС Чехії, передає "ДС".

"Неймовірно, що в XXI столітті режим Лукашенко використовував методи, відомі з часів найжорстокіших сталінських репресій 1930-х до 1950-х років, проти своїх опонентів.

Ми засуджуємо ці методи…

Ми закликаємо негайно звільнити Романа Протасевича та всіх інших політичних в’язнів у Білорусі, чисельність яких значно зростає з кожним тижнем".

"З нашої точки зору, важливо, щоб санкції проти Білорусі не торкалися пересічних білоруських громадян, а були спрямовані виключно на пана Лукашенко та інших відповідальних осіб, які шляхом жорстоких репресій допомагають зберегти його авторитарний режим при владі", — йдеться у повідомленні.

"У середу я зустрінуся з представником білоруської опозиції Світланою Тихановською. Ми обговоримо ситуацію в Білорусі і, звичайно, справу Романа Протасевича, Ігоря Лосика та інших політичних вʼязнів", — заявив міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулганек.

Чехія вважає, що затримання Романа Протасевича "суперечить міжнародному праву".

Крім того, Чеська Республіка підтримала рішення Ради ЄС про заборону перельоту білоруських авіаперевізників у повітряний простір ЄС, включаючи посадку в аеропортах держав-членів Європейського Союзу.

Нагадаємо, 23 травня після екстреної посадки літака у мінському аеропорту було затримано засновника опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича та його дівчину, росіянку Софію Сапегу.

3 червня було оприлюднено відео інтерв’ю на білоруському держканалі, у якому Протасевич розповідає про своє затримання, деталі своєї діяльності, поїздку на Донбас, нібито вплив іноземних спецслужб на білоруську опозицію, висловлює повагу до Лукашенка та інше.

Мати Романа Протасевича у оприлюдненому відео звернула увагу на синці на руках сина.

Жінка пригадала, що раніше у Білорусі вже публікували відео з її сином. І там також помітними були "синці на обличчі, на носі й сліди удушення на шиї". На думку мами Протасевича, ці сліди, можливо, досі не зійшли, і їх теж хотіли заховати.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що інтервʼю Протасевича держканалу у Білорусі було дане під тиском і тортурами.

Глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб закликав притягнути до відповідальності осіб, причетних до запису інтервʼю.

Натомість президент РФ Володимир Путін заявив, що Романа Протасевича "знати не знає і знати не хоче".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua