• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Міграційна криза на кордоні Білорусі: Ірак отримав 170 запитів від мігрантів на повернення додому

Міністерство закордонних справ Іраку зареєструвало 170 заявок від охочих повернутися на батьківщину громадян — зокрема, тих, хто знаходиться на білорусько-польському кордоні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Shafaq News, передає "ДС".

"У нас є 170 осіб, які бажають добровільно повернутися в Ірак, і на цей час вони надали нам 55 паспортів", — заявив прес-секретар МЗС Ахмед Аль-Сахаф.

За його словами, Іракський дипломатичний персонал зараз завершує координацію логістики з владою аеропорту в Мінську для здійснення виключного рейсу і повернення застряглих.

Уряд Іраку заявив, що почне організовувати перший рейс з репатріації громадян, які бажають покинути Білорусь. Перший рейс має здійснитися вже 18 листопада.

"Ірак здійснить перший рейс для тих, хто хоче повернутися добровільно, 18 числа", — сказав представник МЗС.

Як повідомляла "ДС", на білорусько-польському кордоні вже протягом тижня розгортається штучна міграційна криза. Тисячі мігрантів із Близького Сходу, заохочені режимом Лукашенка, намагаються прорватися на територію Польщі.

У ніч проти 13 листопада білоруські військові допомагали мігрантам прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службового автомобіля, сльозогінного газу та лазерів, отриманих від силовиків. Крім того, на кордоні з Польщею помітили озброєних білоруських силовиків.

14 листопада Прикордонна служба Польщі повідомила, що білоруські силовики готують мігрантів до прориву кордону із Польщею. Їм видають інструкції та газ, готують телетрансляцію.

Ірак заявив, що планує вивезти з Білорусі своїх громадян, які спричинили міграційну кризу на кордоні з Польщею. За даними влади країни, іракці стали жертвою мереж контрабандистів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua