• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Мін'юст США звинуватив Коломойського і Боголюбова у розкраданні коштів ПриватБанку

Реклама на dsnews.ua

Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, а також у використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей у Сполучених Штатах

У справі також фігурує партнер Коломойського і колишній співвласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов, інформує "ДС".

Понад рік федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському та Боголюбову, для купівлі обʼєктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда (штат Огайо), в період приблизно з 2008 року та наступних пʼяти років, пише The Washigton Post.

У звʼязку із розслідуванням федеральні агенти неодноразово приїжджали до України, в тому числі в лютому, де вони зустрічалися з тодішнім генпрокурором Русланом Рябошапкою і слідчими НАБУ, щоб обговорити справу проти олігарха.

Американське видання нагадує, що розслідування Нацбанку України виявило дефіцит в бухгалтерських книгах ПриватБанку на $5,5 млрд і назвало це "масштабним і скоординованим шахрайством", в якому брали участь основні акціонери банку Коломойський і Боголюбов. Щоб утримати банк від краху, уряд використав кошти платників податків, щоб закрити діру, зазначається у статті.

Як писала "ДС", 4 серпня співробітники ФБР США влаштували обшук в офісі рієлторської компанії в центрі Клівленда, яка пов'язана з Ігорем Коломойським.

Український олігарх є акціонером компанії Optima, яка володіє нерухомістю в Клівленді (штат Огайо). Він та його партнери з компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скупку тутешніх активів Optima витратила близько $250 млн. Партнери Коломойського з інвестицій в США — це Мордехай Корф (Мотті) та Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида.

    Реклама на dsnews.ua