• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Міністри G7 звинуватила Лукашенка в організації незаконної міграції

Міністри закордонних справ країн "Групи семи" (G7) і верховний представник ЄС засудили штучно створену міграційну кризу на кордонах Білорусі та Польщі

Реклама на dsnews.ua

Відповідну заяву опублікувало Міністерство закордонних справ Великої Британії, передає "ДС".

"Ми, міністри закордонних справ "Групи семи" — Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки, а також високий представник Європейського Союзу засуджуємо організацію білоруським режимом незаконної міграції через свої кордони. Ці бездушні дії ставлять під загрозу життя людей. Ми єдині в нашій солідарності з Польщею, а також з Литвою і Латвією, які стали мішенню цього провокаційного використання нелегальної міграції в якості гібридної тактики", — йдеться в заяві.

Міністри G7 також закликали режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка негайно припинити "свою агресивну і експлуататорську кампанію", щоб запобігти подальшим смертям і стражданню людей.

Вони закликали надати міжнародним організаціям негайний і безперешкодний доступ для доставлення гуманітарної допомоги мігрантам.

"Дії білоруського режиму — це спроба відвернути увагу від тяглого нехтування міжнародним правом, основними свободами і правами людини, включаючи права власного народу. Ми вітаємо дії Європейського Союзу, який тісно співпрацює з країнами походження [мігрантів] і транзиту, щоб покласти край діям режиму Лукашенка. Ми продовжимо працювати разом, щоб притягнути до відповідальності винних і підтримувати громадянське суспільство і права людини в Білорусі", — сказано у заяві.

Як писала "ДС", Єврокомісія вестиме технічні переговори у тому числі з білоруською владою для повернення до рідних країн мігрантів, які намагаються через територію Білорусі потрапити до ЄС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua