• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Світовий ринок чаю на межі кризи через посуху і COVID-19

В Індії посуха знищує чайні плантації, а існуючий врожай збирати нікому через масштабну епідемію коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання Financial Times, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Зокрема, в штаті Ассам на північному сході Індії, де виробляється найбільше чаю, COVID-19 виявили на 90 з близько 800 чайних плантацій. Всього коронавірус виявили десь у 500 осіб, але це число ще може зрости з ростом кількості тестів.

У зв'язку з цим голова Чайної ради Індії Прабат Безболуа передбачає, що в разі, якщо ситуацію не візьмуть під контроль, спалахи COVID-19 на плантаціях можуть вдарити по сезону і привести до зростання цін на товар.

У той же час працівники плантацій скаржаться на недотримання епідемічних обмежень: місця, де вони живуть, переповнені, а людей примушують рухатися великими групами, йдеться в листі президента студентської асоціації чайних племен Ассама.

Щоб захистити працівників чайних плантацій, для них по всій країні відкривають спеціальні пункти вакцинації. Але на тлі складної ситуації з COVID-19 забезпечити всіх вакцинами не виходить.

Ще один фактор, який позначається на чайному сезон в Індії, — сильна посуха на північному сході країни, через яку чайне листя швидко в'яне і обпадає. Виробники побоюються, що цим можуть скористатися найближчі країни-конкуренти, наприклад Шрі-Ланка.

Індія є найбільшим після Китаю виробником чаю в світі: щорічно вона експортує близько 900 тис. тонн товару (для порівняння: щорічний чайний експорт Китаю становить 2,4 млн тонн, а Шрі-Ланки — 300 тис. тонн).

Як повідомляла "ДС", раніше в Індії був зафіксований світовий антирекорд по добовій смертності від COVID-19.

Всесвітня організація охорони здоров'я змінила класифікацію "потрійного мутанта" коронавірусу, який зафіксований в Індії, на "небезпечний варіант", який загрожує всьому світу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua