• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Міжнародна загроза: ВОЗ стривожилася через індійську мутацію коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоровʼя змінила класифікацію "потрійного мутанта" коронавірусу, який зафіксовано в Індії, на "небезпечний варіант", що загрожує всьому світові

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла технічний директор ВООЗ з реагування на COVID-19 Марія ван Керкхове, передає "ДС" з посиланням на CNBC.

За її словами, подробиці зʼявляться в найближчому щотижневому зведенні організацї. Однак за попередніми даними штам в.1. 617 поширюється швидше оригінального вірусу і не сприйнятливий до частини захисних механізмів, що утворюються вакцинами.

"З цих причин ми класифікуємо його як небезпечний варіант на глобальному рівні. Не дивлячись на те, що ряд попередніх досліджень продемонстрував підвищену заразність, нам потрібно більше інформації про цей варіант вірусу у всіх його підвидах, тому нам потрібно провести більше спеціалізованих секвенувань", – зазначила Марія ван Керкхове,

Нині ВООЗ,пильно відстежує 10 варіантів коронавірусу по всьому світу. Спершу індійському варіантові В.1.617 присвоїли статус варіанту, який "вимагає уваги". Але після проведення досліджень категорію небезпеки підвищили. Це відбувається тоді, коли експерти визнають його більш заразним, смертоносним або стійким до наявних вакцин і ліків.

При цьому попередня інформація свідчить про те, що сучасні вакцини від коронавірусу "залишаються ефективними в запобіганні захворювання і смерті інфікованих" варіантом В.1.617.

Керкхове підкреслила, що кожен, незалежно від місця проживання та поширеного штаму в його країні, повинен вживати усіх заходів обережності, щоб не захворіти.

Нагадаємо, в Індії стався масштабний спалах коронавірусу. Майже щодня в країні фіксують понад 400 тисяч нових заражень, а днями підтвердили новий антирекорд летальних випадків — за добу померли понад 4 тисяч осіб.

Як повідомляла "ДС", з 2 травня до України заборонений вʼїзд іноземцям, які прибули з Індії або перебували на її території не менше 7 днів протягом останніх 14 днів.

Міністр охорони здоровʼя України Максим Степанов на брифінгу 11 травня назвав симптоми нового штаму коронавірусу, який зафіксовано в Індії. Цей різновид COVID-19, за його словами, більш агресивний, ніж штами з ПАР і Великої Британії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua