• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт Путіна (ВІДЕО)

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської уповноваженої у справах дітей Марії Львової-Бєлової

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті суду, передає "ДС".

За попередньою інформацією, Путін несе відповідальність за незаконне переміщення та депортацію населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до Росії. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.

"Існують розумні підстави вважати, що Путін несе особисту кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії", — зазначили у суді.

В Офісі генпрокурора України пояснили, що ордер на арешт означає, що за межами Росії Путіна мають право затримати та передати до суду.

Нагадаємо, уповноважений з прав людини Верховної Ради Дмитро Лубинець розповів, що у примусовій депортації українських дітей бере участь найвище військово-політичне керівництво Російської Федерації.

Путін особисто зустрічався з дитячим омбудсменом РФ Марією Львовою-Бєловою, яка заявила, що всиновила 15-річного підлітка із захопленого Маріуполя Донецької області завдяки господарю Кремля.

Як писала "ДС", 3 березня президент України Володимир Зеленський підкреслив, що створення трибуналу для Росії є обов’язком світу перед кожним воїном, який в бою захищає свободу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua