• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

"Багато хто вагається": Рютте назвав наступний крок у військовій допомозі Україні

Наступним кроком у питанні військової допомоги Україні буде постачання винищувачів F-16, проте багато країн вагаються через відмову США у постачанні бойової авіації

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

"F-16 — це дійсно буде наступний крок. Це буде великий наступний крок. Але ми орієнтуємося на майбутнє або гарантуємо, що ви отримаєте все, що потрібно, поки у вас буде потреба. Тому ми також сказали, що в цьому питанні немає табу. Але F-16 виробляються в США, а вони проти поставок F-16 в Україну. Багато країн через це вагається", — підкреслив Рютте.

Він зазначив, що для того, щоб завершити цю дискусію, вона має бути непублічною, оскільки в іншому випадку дебати триватимуть довго.

"Зараз це велика дискусія після того, як було узгоджено Leopard 2. Зараз мова про винищувачі F-16 та інші. Поки що немає висновку, буде це чи ні, але ми дивимося вперед і схиляємось до цього. У нас немає табу", — заявив прем'єр.

Як повідомляла "ДС", 10 лютого міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що Україна подала офіційний запит до Нідерландів на постачання винищувачів F-16, представники країни почали обговорювати це питання зі США.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua