• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

МОК обіцяє дотримуватимуться санкцій проти спортсменів з Росії та Білорусі

У Міжнародному олімпійському комітеті обіцяють дотримуватимуться санкцій проти російських та білоруських спортсменів

МОК
У Міжнародному олімпійському комітеті обіцяють дотримуватимуться санкцій
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві МОК, передає "ДС".

"Санкції проти Росії та Білорусі, а також їхніх урядів не підлягають обговоренню. Вони були одноголосно затверджені нещодавнім Олімпійським самітом 9 грудня 2022 року", — кажуть у комітеті.

Передбачені такі заборони:

  • у Росії та Білорусі не можуть проходити міжнародні спортивні події, які організовуються чи підтримуються олімпійськими комітетами;
  • росіяни та білоруси не можуть використовувати свій гімн, прапор, кольори й будь-які інші символи країн на будь-яких спортивних подіях і зустрічах від МОК;
  • урядові або державні посадовці Росії та Білорусі не можуть бути акредитованими на будь-яку міжнародну зустріч чи спортивний захід.

Заява стала відповіддю на слова президента НОК Росії Станіслава Познякова про те, що росіяни мають брати участь в Олімпіаді-2024 на рівні з усіма.

Як писала "ДС", 8 грудня президент МОК Томас Бах процитував французького президента Емманюеля Макрона і заявив, що "спорт не має бути політизований".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відповідь заявив, що спроба використати спорт для відбілювання будь-яких військових злочинців, включаючи російську армію, може викликати лише огиду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua