• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

МВФ поліпшив прогноз наслідків пандемії для світової економіки

Реклама на dsnews.ua

Падіння світової економіки через пандемію коронавірусної інфекції складе 4,4% в поточному році, що краще, ніж показники червневих прогнозів

Про це заявила на брифінгу головний економіст МВФ, директор Департаменту досліджень Фонду Гіта Гопінат, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У нашому останньому огляді "Перспективи розвитку світової економіки" ми продовжуємо очікувати глибокої рецесії в 2020 році. За прогнозами, глобальне зростання становитиме мінус 4,4%, що є дещо кращим показником порівняно з нашим аналізом у червні", — зазначила головний економіст МВФ.

Як наголошується в доповіді, різниця між нинішнім прогнозом і попереднім становить 0,8%.

Головний економіст Фонду пояснила, що така позитивна динаміка обумовлена "менш лякаючими" результатами зростання за підсумками другого кварталу поточного року, а також ознаками більш потужного відновлення в третьому кварталі.

При цьому, за її словами, очікується, що в 2021 році зростання буде трохи менше, ніж прогнозувалося чотири місяці тому, і складе 5,2% (у порівнянні з прогнозованими раніше 5,4%).

Представниця МВФ також підкреслила, що вплив пандемії відчутно вдарив по зайнятості, яка залишається на рівні набагато нижче, ніж в минулому році. За її словами, очікується, що в цьому році всього близько 90 мільйонів осіб відчують суттєве погіршення свого економічного становища.

Як повідомляла "ДС", МВФ поліпшив прогноз падіння економіки України до 7,2%. У червні прогнозувалося падіння на 8,2%.

    Реклама на dsnews.ua