• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

На полі бою не переможе: Шольц пояснив, хто вірить "мирним" закликам Путіна

У щире бажання президента Росії Володимира Путіна досягти миру в Україні вірять лише ті, хто дуже багато дивиться російські пропагандистські телеканали

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виголошення в Бундестазі урядової заяви щодо Європейської ради та саміту НАТО, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Путін має визнати: своєї мети здолати Україну на полі бою він не досягне", — підкреслив глава німецького уряду.

Шольц прокоментував нещодавні "мирні пропозиції" хазяїїна Кремля.

"Той, хто вірить, що це …. принесе сталий мир в Європу, той, напевно, дивився дуже багато Russia Today", — зауважив канцлер, додавши, що Росія не хоче миру, але Україна, на яку напали, хоче миру, справедливого, без страху перед новою агресією, тому є Мирний план президента України.

Шольц привітав відкриття переговорів України з ЄС щодо членства та високо оцінив саміт G7 в Італії, де були досягнуті "дуже далекосяжні результати", зокрема, щодо виділення 50 млрд доларів для України.

"Це — чіткий меседж, ми використовуємо доходи з заморожених російських активів для того, щоби створити важіль, який дозволить нам швидко та вчасно надати гроші для військової допомоги, для відбудови та економічного співробітництва, а також гуманітарних проєктів", — сказав Шольц. Він додав, що розрахунок російського президента на те, що через дискусії та фіскальні обмеження з боку країн ЄС і США допомога Україні провалиться, "був зламаний рішеннями саміту G7".

Шольц також засудив демарш депутатів з правопопулістської і крайньої лівої партій, які були відсутні в сесійній залі під час виступу президента Володимира Зеленського в Бундестазі.

Нагадаємо, Володимир Путін назвав умови початку переговорів з Україною. За його словами, українські війська мають бути повністю виведені з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Сама Україна повинна дати зобов'язання не вступати в НАТО або інший військовий блок, зберігаючи нейтральний без'ядерний статус.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua