• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

НАТО у повному складі засудило посилення агресії Росії проти України

Державний секретар США Ентоні Блінкен зізнався, що був приємно вражений консолідованою позицією всіх країн-членів НАТО, які "всі як один" засудили посилення агресії РФ проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у Брюсселі під час спільної з міністром оборони США та генсеком НАТО пресконференції за результатами засідання Північноатлантичної ради, інформує "ДС".

"Мене вразило те, що під час засідання Північноатлантичної ради, коли я слухав кожного окремого союзника, всі тридцять (країн-членів Альянсу, – прим. "ДС") висловили занепокоєння та рішучість побачити, як Росія робитиме кроки для деескалації напруженості, яку вона створила", — наголосив глава американської дипломатії, слова якого наводить Укрінформ.

Він підкреслив, що стурбованість викликають не тільки агресивні дії РФ, але також її риторика, спрямована проти України.

"Ми бачили достовірні доповіді щодо нарощування (російських, – прим. "ДС") військ в окупованому Криму та поблизу кордонів України», — зауважив Блінкен, підкресливши, що це досягло такого рівня, який не спостерігався з моменту російського вторгнення у 2014 році.

"Ми також побачили продовження атак очолюваних Росією сил в районі лінії розмежування на сході України, внаслідок яких загинули 12 українських військових", — зазначив держсекретар США.

Разом з тим, за його словами, Україна продемонструвала реальну стриманість на тлі російських провокацій. "Саме тому ми фокусуємо нашу увагу на цьому питанні, саме через це занепокоєний Альянс, і ми всі поділяємо спільну стурбованість", — підкреслив Блінкен.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. В останні кілька тижнів на Донбасі фіксується загострення, ЗСУ зазнають втрат.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua