• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Навальний зібрався судитися з виправною колонією через відмову дати йому Коран

Російський опозиціонер Олексій Навальний подає до суду на керівництво виправної колонії в Покрові, в якій він відбуває покарання. Він заявляє, що адміністрація установи не віддає йому Коран

Олексій Навальний
Олексій Навальний / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Навальний повідомив на своїй сторінці Instagram, передає "ДС".

«Це дратує. Коли мене тільки посадили, я склав список поліпшень самого себе, які постараюся зробити в ув'язненні. Один з пунктів: глибоко вивчити і зрозуміти Коран і Сунну Пророка. Все ж навколо нескінченно обговорюють іслам і мусульман і, звичайно, 99% обговорюють нічого в цьому не тямить. А я ось вирішив, що стану чемпіоном Корану з російських політиків-немусульман», — написав він у соцмережі.

Навальний розповів, що спочатку навіть хотів вивчити священну книгу напам'ять, але потім від цієї ідеї відмовився через неможливість вивчити в колонії арабську мову. Опозиціонер вважає, що вивчення Корану посприяє його розвитку як християнина.

Політик висловив жаль, що реалізації його планів перешкоджає адміністрація колонії, представники якої не видають йому замовлені книги. За словами співробітників виправної установи, ці книги необхідно «перевірити на екстремізм». Ця перевірка, стверджує опозиціонер, триває вже три місяці.

«Ну скільки можна терпіти, мені що тепер, і власний Коран не можна почитати? Тим більше що зараз, на 13-й день голодування, настрій у мене дуже філософський», — резюмував Навальний, додавши, що в колонію він також замовив собі Тору.

Як повідомляла "ДС", у Навального в тюрмі почалися проблеми зі здоров'ям, він відчуває біль в спині і нозі. При цьому лікарі, які оглядали опозиціонера, оцінили його стан як задовільний. 31 березня Навальний оголосив голодування.

Депутати німецького Бундестагу назвали умови укладення Навального у виправній колонії "цілеспрямованими тортурами".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua