• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Повінь на півночі Китаю: більше 17 тисяч будинків зруйновано

На півночі Китаю у результаті опадів, що перевисчують норму в п'ять разів, виникла повінь. Зруйновано понад 17 тисяч будинків, щонайменше 15 людей загинули

Повінь на півночі Китаю
Повінь на півночі Китаю
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні South China Morning Post, передає "ДС".

Повінь обрушилася на вугільний регіон, який не має виходу до моря, під час загальнонаціональної енергетичної кризи і після того, як рекордні повені в липні в центральній провінції Хенань забрали життя понад 300 осіб.

Щонайменше 60 вугільних шахт в провінції — одному з найбільших вуглевидобувних регіонів Китаю — були тимчасово закриті через повені, але тепер всі, окрім чотирьох, повернулися до нормальної роботи, заявив на пресконференції представник місцевого управління з надзвичайних ситуацій Ціруя Ванга.

За словами урядовця, близько 17 тисяч будинків були зруйновані через екстремальну погоду, а ще 18 тисяч будівель "серйозно пошкоджені". "П'ятнадцять людей загинули в результаті стихійного лиха, а три людини зникли безвісти", — сказав він.

За словами Ванга, щонайменше 1,75 мільйона жителів провінції постраждали від повені, з них 120 тисяч були благополучно евакуйовані.

На фотографіях, опублікованих у вівторок місцевою державною газетою Shanxi Evening News, видно, як дорожня поліція несла школярів на спині, коли вони пробиралися по пояс у воді після того, як кілька транспортних засобів опинилися в пастці.

Всього за п'ять днів минулого тижня в Шаньсі випало в п'ять разів більше середньомісячних опадів за жовтень, при цьому уряд провінції заявив, що кількість опадів побила рекорди в багатьох населених пунктах.

Як повідомляла "ДС", міністри країн "великої двадцятки" не змогли домовитися щодо двох основних кліматичних цілей: не допустити потепління більш ніж на 1,5 градуса до 2030 року і виключити використання вугілля в енергетиці до 2025 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua