• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

На тлі потопів та ураганів: країни G-20 не змогли домовитися про боротьбу з глобальним потеплінням

Міністри країн "великої двадцятки" не змогли домовитися щодо двох основних кліматичних цілей: не допустити потепління більш ніж на 1,5 градуса до 2030 року і виключити використання вугілля в енергетиці до 2025 року

Реклама на dsnews.ua

Це випливає з декларації, оприлюдненої в Італії, де у дводенній зустрічі з питань клімату брали участь міністри довкілля і міністри енергетики G-20, передає "ДС" з посиланням на DW.

Міністри країн "великої двадцятки" – клубу урядів держав з найбільш розвиненою економікою, і такою, що розвивається – не змогли в Неаполі досягти домовленості щодо спільної мети – не допустити потепління більш ніж на 1,5 градуса до 2030 року.

Як повідомив італійський міністр охорони навколишнього середовища і захисту території моря Роберто Чінґолані, прийняття цільового показника не підтримав ряд країн.

Йохен Фласбарт, державний секретар німецького Федерального міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки, в свою чергу, зазначив, що переговори виявилися складними.

Країни не змогли зійтися і на тому, щоб повністю виключити використання вугілля в енергетиці до 2025 року.

Виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН про зміну клімату Патрісія Еспіноса в звʼязку з цим вказала, що "двадцятка" відповідальна за 80 відсотків всіх глобальних викидів, що ведуть до кліматичних наслідків.

За словами Еспіноси, країни G-20 повинні продемонструвати велику рішучість у ході Конференції ООН (COP26) в шотландському Ґлазґо.

Особливу увагу під час зустрічі в Неаполі було приділено проблемі біорізноманіття, відновлення екосистем, захисту водних ресурсів і скорочення пластикового сміття у світовому океані.

Відзначимо, що в останній місяць природні катаклізми тривають майже по всій планеті.

В середині липня від масштабної повені внаслідок сильних дощів постраждали західна Німеччина та сусідні землі Бельгії і Нідерландів. Ця повінь стала наймасштабнішою катастрофою за останні півстоліття. В результаті повені в Німеччині підтверджена загибель 175 осіб, а загальний збиток може досягти 5 млрд євро.

Кілька високопоставлених німецьких політиків звинуватили глобальне потепління у смертоносній повені в Німеччині та сусідніх країнах.

Також напередодні на заході Індії щонайменше 110 людей загинули внаслідок зсувів та повеней, які виникли через сильні дощі.

Наприкінці червня потужний торнадо пронісся над південним сходом Чехії: було поранено 150 осіб та заподіяно серйозних збитків. Також невеличкий торнадо пронісся по Лондону: пошкоджені дахи, вікна та автомобілі.

Зачепили катаклізми і Україну.

В суботу, 17 липня, після тривалої спеки, Київ накрив потужний ураган. Окремі вулиці міста затопило, ураганний вітер змітав усе на своєму шляху, а біля столиці випав град розміром з перепелине яйце. Внаслідок негоди загинули дві людини. Затопило одну зі столичних станцій метро.

Ще раніше Львів накрила сильна буря з дощем, яка повалила десятки дерев, порвала електромережі та підтопила кілька вулиць.

Крім того, від сильної спеки в різних країнах пройшли масштабні пожежі.

Наприкінці червня популярний турецький курорт Мармарис охопила лісова пожежа, один пожежник загинув. На початку липня масштабна лісова пожежа виникла на Кіпрі, щонайменше чотири людини загинули. Згодом рекордно висока температура спричинила масштабні лісові пожежі на півночі Каліфорнії. Нещодавно пожежа на півночі Іспанії знищила 400 га природного парку, внаслідок чого довелося евакуювати біля 350 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua