• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

Найбільший НПЗ світу погодився купувати російську нафту за рублі, - ЗМІ

Оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу індійська компанія Reliance Industries уклала однорічну угоду з російською компанією "Роснєфть" про закупівлю 3 млн барелів нафти на місяць за рублі

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

Угода з "Роснєфть" передбачає знижки на російську нафту для Reliance, пише агентство

Там додають, що довгостроковий контракт із Росією допоможе Reliance забезпечити безперебійне постачання дешевої російської нафти, тоді як пропозиція сировини на світовому ринку обмежена через скорочення видобутку країнами ОПЕК+.

Деталі угоди не розкриваються, але відомо, що "економічна ефективність продажів компанії зумовлена, зокрема, податковим законодавством Російської Федерації".

Джерела Reuters кажуть, що за умовами угоди, яка набрала чинності з 1 квітня, Reliance закуповує дві партії нафти Urals обсягом по 1 млн барелів, а також один-два вантажі сорту ESPO Blend обсягом близько 700 тис. барелів. Крім того, компанія має опціон на придбання до чотирьох партій Urals додатково.

Reliance погодилася зробити оплату за нафту в російських рублях через індійський банк HDFC та російський Газпромбанк, повідомили джерела. 

Як писала "ДС", 26 квітня після короткочасної перерви Індія знову почала приймати танкери РФ з нафтопродуктами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua