• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

Найвідоміші банки світу допомагали українським олігархам відмивати гроші, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Найбільші банки світу, у тому числі Deutsche Bank, JP Morgan, HSBC, Barclays, протягом багатьох років допомагали своїм клієнтам відмивати гроші

Про це свідчать секретні документи, які банки передавали міністерству фінансів США, передає "ДС" з посиланням на DW.

Попри суворі фінансові правила багато міжнародних банків приймали кошти у мафіозі, шахраїв та олігархів та здійснювали для них перекази на мільярди доларів. У файлах FinCEN йдеться про транзакції на суму близько $2 трлн, які були здійснені протягом 1999 – 2017 років.

Деякі банки співпрацювали зі своїми клієнтами після того, як стало відомо, що їхні гроші були отримані злочинним шляхом, а також з особами, проти яких були запроваджені санкції. Часто фінустанови порушували власні стандарти протидії відмиванню грошей, зокрема, перевіряючи нових клієнтів. Так, через московське відділення Deutsche Bank відмивали гроші російські злочинці, а також особи, які працювали на терористичні угрупування.

Серед клієнтів банків, які згадуються в розслідуванні, над яким разом працювали одразу декілька світових видань, є й українські олігархи Ігор Коломойський та Дмитро Фірташ, а також ексглава адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Клюєв.

Документи FinCEN отримали журналісти Buzzfeed і передали їх Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ). Ця група обʼєднує представників 108 новинних організацій у 88 країнах.

Нагадаємо, на початку серпня Мінʼюст США звинуватив олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у розкраданні коштів ПриватБанку.

    Реклама на dsnews.ua