• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Не міг дивитися, як гноблять моїх земляків": Суд виправдав білоруського міліціонера, який подав у відставку

Реклама на dsnews.ua

Суд у Білорусі виправдав капітана міліції Єгора Ємельянова, який публічно подав у відставку на тлі протестів

Про це його дружина Марина розповіла «Російській службі Бі-бі-сі», передає "ДС".

«Все пережили, видихнули, чекаємо — я і діти», — сказала вона.

Нагадаємо, що чоловіка затримали, коли він прийшов здавати форму міліціонера. Його звинуватили в порушенні правил проведення акцій.

Ємельянов служив у Новополоцькому відділі міліції командиром взводу. У розмові з TJ він пояснив, що кілька років хотів піти у відставку, але остаточне рішення прийняв на тлі протестів: «Дивлячись на те, як гноблять людей, моїх земляків, які хочуть просто правди… Гноблять ті, хто так міцно вчепився в свою владу і гроші… А ми, прості люди і прості міліціонери, повинні через них проливати кров?! Саме це я більше терпіти не міг».

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua