• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Недоцільні: Вірменія офіційно "послала" Росію з ОДКБ з приводу військових навчань

Вірменія вважає недоцільним проведення у країні навчань ОДКБ

Прапор Вірменії
Прапор Вірменії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив вірменський прем'єр Нікол Пашинян на пресконференції, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

"Міністр оборони Вірменії поінформував Об'єднаний штаб ОДКБ про те, що в нинішній ситуації вважаємо недоцільним проведення навчань ОДКБ на території Вірменії. Принаймні цього року такі навчання у Вірменії не пройдуть", — розповів Пашинян.

Настоящее время уточнює, що Єреван раніше критикував Москву через ситуацію з Лачинським коридором, єдиною дорогою, що пов'язує Нагірний Карабах з Вірменією. Вірменська влада стверджує, що після перекриття дороги в Лачинському коридорі в Нагірний Карабах припинилися постачання продуктів та життєво важливих товарів, регіон близький до гуманітарної кризи.

Восьмого січня біля російської військової бази в вірменському місті Гюмрі пройшов мітинг, організований політичним рухом "Національний демократичний полюс". Демонстранти заблокували дорогу до російської військової бази, виступивши під гаслом "Блокада в ім'я розблокування". Вони вимагали, щоб російський "миротворчий" контингент відновив рух Лачинським коридором у самопроголошеному Нагірному Карабаху (вірменська назва – Арцах).

Пашинян на пресконференції також прокоментував повідомлення про те, що Вірменія пред'явила Росії ультиматум щодо відкриття Лачинського коридору, де функції контролю у рамках тристоронньої заяви 9 листопада 2020 року мають виконувати російські "миротворці".

"Я не думаю, що нам слід говорити з нашими партнерами мовою ультиматумів. Те, що ми повинні сказати щодо цієї ситуації, вже було сказано публічно. Також публічно були дані оцінки факту закриття Лачинського коридору", – наводить його слова вірменська служба Радіо Свобода. .

Як писала "ДС", 23 листопада напередодні саміту Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) у столиці Вірменії Єревані пройшли акції протесту, учасники якої висловилися проти війни в Україні та за вихід Вірменії з ОДКБ.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua