• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Нема кому робити сезонну роботу: у Польщі скаржиться на нестачу українців

Замість сезонної роботи у Польщі українські біженці виїжджають до інших країн ЄС, тому у сусідній країні виник кадровий голод

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міграційної платформи EWL, передає "ДС".

Головне статистичне управління Польщі оприлюднило дані про середню зарплату по країні у першому кварталі 2024 року. Вона складає 8147,38 злотих (82,4 тис. грн.). Підрахунки показують, що зарплати зросли на 14,4% порівняно з минулим.

"На сезонних роботах зараз можна заробити до 9 тис. злотих. Це короткострокова робота в агросекторі, де зарплата залежить від кількості робочих годин та продуктивності. Така робота підходить людям, які звикли до фізичної роботи. Здебільшого її обирають українці, які мешкають у селах і мають власні господарства", – пояснює директор рекрутації Міграційної платформи EWL Мар'яна Семенюк.

Станом на березень у Польщі було 50,5 тис. вакансій. За даними щорічного дослідження "Барометр професій", у 27 професіях відчутний кадровий дефіцит. Є галузі, де її не вдається подолати щороку: не вистачає працівників у торгівлі, промисловості, охороні здоров'я, соціальної допомоги. У жодній професії немає надлишку.

Як писала "ДС", верхня палата польського парламенту 22 травня без внесення поправок ухвалила урядовий закон щодо продовження легальності перебування й допомоги українцям, які прибули в Польщу після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua