• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Нейтральна Австрія допоможе Україні у розмінуванні на понад 2 мільйони євро

Загальні потреби України в очищенні від мін оцінюють у 40 мільярдів доларів

Австрія допоможе Україні з гуманітарним розмінуванням
Австрія допоможе Україні з гуманітарним розмінуванням
Реклама на dsnews.ua

Австрія допоможе Україні у розмінуванні на понад 2 мільйони доларів, пише "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Австрія профінансує обладнання для розмінування українських земель вартістю 2 мільйони євро (близько 2,15 мільйона доларів США). Австрійські ЗМІ підкреслюють, що австрійські фахівці, у тому числі військові, до України не поїдуть, а гуманітарна підтримка, зокрема, щодо розмінування, не суперечить нейтральності позиції Австрії.

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що жоден австрійський солдат не ступить на українську землю для розмінування, поки це зона бойових дій.

Відень у відповідній заяві зазначає, що замінування українських територій ускладнює використання сільськогосподарських угідь. А територія України, забруднена мінами, приблизно втричі перевищує розмір цілої Австрії.

"Бути нейтральним не означає, що ми сидимо, склавши руки, і дивимося в інший бік. Республіка Австрія зараз підтримує Україну двома мільйонами євро на розмінування, — заявив віцеканцлер Вернер Коглер. — Таким чином, ми допомагаємо українським дітям знову відвідувати дитсадки та школи. І зміцнюємо продовольчу безпеку, дозволяючи фермерам знову обробляти свої поля".

Україна є зараз найбільш замінованою країною у світі, а для того, щоб розмінувати українські землі, постраждалі від війни Росії, потрібно 40 мільярдів доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua