• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Нейтральні у питанні війни країни стають співучасниками Росії, — Макрон

Країни, які відмовляються стати на бік України у війні проти Росії, є співучасниками нового російського імперіалізму

Еммануель Макрон
Еммануель Макрон
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на сесії Генеральної асамблеї ООН, передає "ДС" із посиланням на Politico.

"Ті, хто сьогодні мовчить, служать — проти власної волі або таємно з певною співучастю — справі нового імперіалізму", — сказав політик.

За словами Макрона, агресія Росії проти України ознаменувала "повернення до епохи імперіалізму та колоній".

У той час як західні союзники, такі як Франція, продемонстрували єдиний фронт проти Росії після її вторгнення в Україну, в Африці та Азії відповідь була стриманішою.

Деякі країни не бажають надто рішуче засуджувати Росію. Ця тенденція відбилася в квітневому голосуванні в ООН, коли 58 країн, включаючи Індію, Бразилію, Південну Африку та Індонезію, утрималися під час голосування за резолюцію про виключення Росії з Ради ООН з прав людини.

Президент Франції визнав "почуття несправедливості", яке відчувають країни, які постраждали від наслідків війни, пов'язаних із продовольством, енергією та їхньою економікою. Але він також висловив сильне попередження тим, хто хоче залишатися на позиції "нейтралітету".

"Сьогодні я хочу чітко сказати: ті, хто хоче імітувати боротьбу неприєднання, відмовляючись чітко висловлюватися, роблять помилку і понесуть історичну відповідальність", — сказав Макрон.

Французький лідер також оголосив у своїй промові, що його країна фінансуватиме транспортування української пшениці до Сомалі у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

Як писала "ДС", США, НАТО, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон не мають наміру визнавати результати так званих "референдумів", які російські окупанти мають намір провести на захоплених територіях України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua