• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Нідерланди дозволять бити по Росії зі своїх F-16 за однієї умови

Нідерланди дозволять використовувати винищувачі F-16, які вони нададуть, для завдання ударів по об'єктах на території Росії за умови дотримання норм міжнародного права

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен під час візиту до Києва, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

"F-16 — це один з видів озброєння. Ми надаємо й інші озброєння і завжди казали: як саме їх використовувати має вирішувати Україна. Ви дотримуєтеся міжнародного гуманітарного права. Це єдина умова, що ми ставимо. Тож, як саме використовувати F-16 — це рішення українських військових. Якщо бачите цілі за межами України, але їх треба уразити для оборони, вони законні. Я завжди відстоювала право України воювати так, як вона вважає за потрібне. Бачу, все більше країн зараз займають таку ж позицію", — сказала вона.

Оллонгрен додала, що літаки можуть надійти вже цього літа.

"Ми на шляху до завершення навчання перших груп. Пілоти тренуються набагато швидше, ніж це робиться зазвичай. Можливо, перші літаки надійдуть вже цього літа. Спочатку данські, потім нідерландські. І потім будемо продовжувати так працювати — партіями", — уточнила вона.

Як повідомляла "ДС", низка західних літаків F-16, які Україна отримає від союзників, будуть базуватися за межами України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua