• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Німеччина перешкоджає відключенню "Сбербанку" від SWIFT, - ЗМІ

Німеччина перешкоджає відключенню найбільшого російського банку — "Сбербанку" — від системи SWIFT

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на інформацію співрозмовників у дипломатичних колах та документи, передає "ДС".

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Євросоюз вирішив відключити сім російських банків від SWIFT. При цьому найбільших фінансових установ країни, зокрема "Сбербанку", у списку не було.

На частку "Сбербанку" припадає близько половини депозитів росіян, його виключили з спочатку списку санкцій, проте заклики посилити санкції посилюються в міру ескалації Росією війни, пише агентство.

Німеччина, згідно з документами, які є у розпорядженні Bloomberg, "неодноразово закликала до обережності щодо цього кроку під час дипломатичних зустрічей, які відбулися останніми днями".

Співрозмовники агентства кажуть, що робота над вживанням заходу щодо відключення "Сбербанку" від SWIFT ведеться.

За інформацією джерел Bloomberg, низка провідних урядів країн ЄС, зокрема Італія, готова підтримати крок по SWIFT, якщо в цьому питанні Євросоюз матиме єдину позицію. Міру також підтримують високопосадовці ЄС, кажуть співрозмовники журналістів.

Як повідомляла "ДС", 4 березня голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що наразі розглядається варіант відключення ще кількох банків Росії від SWIFT.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua