• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Німеччина та Франція пригрозили Кремлю "тяжкими наслідками" у разі наступу на Україну

Новий виток агресії Росії проти України матиме "важкі наслідки" для РФ

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві міністрів закордонних справ Німеччини та Франції за підсумками зустрічі з главою МЗС України Дмитром Кулебою у Брюсселі, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Через нове занепокоєння рухом російських сил і матеріалів поблизу України ми закликаємо Росію проявляти стриманість і прозорість щодо її військової активності. Кожна спроба порушити територіальну цілісність України матиме важкі наслідки", — зазначено у заяві.

Німеччина та Франція готові до зустрічі глав МЗС країн "нормандського формату".

"Заявляємо про нашу готовність до зустрічі, яка відбудеться незабаром, та конструктивного обміну думками по суті. Ми повторюємо наш заклик до Росії зробити те саме для того, щоб досягти сталого миру на Донбасі", — йдеться у заяві.

Міністри закордонних справ Німеччини та Франції також закликали Київ до "стриманої позиції" у зв'язку з рухом військ РФ поблизу українського кордону.

Нагадаємо, 15 листопада глава МЗС Дмитро Кулеба зустрічається з керівництвом НАТО та міністрами країн ЄС. Основна тема – ескалація біля кордонів України. Кілька днів тому він із головою ОП побували у Вашингтоні, щоб обговорити ту саму тему. Міністр закордонних справ Австрії Міхаель Лінхарт назвав ситуацію з російською військовою загрозою Україні "дуже критичною".

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що США та Євросоюз стурбовані незвичайними пересуваннями російських військ на кордоні з Україною. За його словами, головною метою кризи, яку створив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на кордоні з Польщею, є відвернення уваги від агресії Росії проти України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua