• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Німеччина відновлює торгівлю скрапленим газом із РФ без порушення санкцій, – ЗМІ

Німецька компанія Securing Energy for Europe GmbH (SEFE), колишній підрозділ російського газового гіганта "Газпром", відновила торгівлю скрапленим газом із РФ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

"Німецький уряд зазнає критики через його зв’язки у енергетичній сфері, оскільки підтримувана за гроші платників податків компанія повернулася до торгівлі скрапленим газом із Росією", – пишуть у виданні.

За даними Bloomberg, компанія SEFE планує завантажити газ, скраплений ямальським заводом у Сибіру на початку наступного місяця.

"Минулого року, на піку європейської енергетичної кризи, Німеччина націоналізувала цю компанію", – нагадує ЗМІ.

Агентство зауважує, що хоча вантаж російського газу прямує до Індії, однак бізнес-стосунки німецької державної компанії із Росією "викликають деяку тривогу".

"1 жовтня судно SEFE "Ріка Амур" завантажить російський вантаж у Бельгії способом перевалки й доставить його до Індії цього ж місяця", – стверджує видання із посиланням на дані порту.

Водночас у самій компанії запевнили, що жодним чином не порушують європейські санкції.

"Німецькі порти не залучені до цього процесу, як і європейські чи німецькі газові мережі. Таким чином, ці поставки не надходять на німецький ринок, до промисловості чи користувачів у Німеччині", – наголосив речник SEFE.

SEFE має довготермінові контракти на закупівлю певних обсягів ямальського скрапленого газу, які були успадковані нею від минулого у складі "Газпрому". Компанія також має окремі довготермінові зобов’язання стосовно здійснення поставок до Індії.

Як писала "ДС", російські мільярдери, які перебувають під міжнародними санкціями, вивели з Європи активи на десятки мільярдів доларів з моменту вторгнення в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua