• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Німецькі екологи вирішили судитися з будівельниками "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua

Німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) подала скаргу до Вищого адміністративного суду в Грайфсвальді з проханням переглянути дозвіл гірської інспекції Штральзунда на експлуатацію газопроводу "Північний потік-2"

Про це повідомили в організації, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

"DUH вимагає у гірничого відомства Штральзунда взяти до уваги нові наукові дані про неконтрольовані викиди метану і перевірити його витік під час видобутку, транспортування та переробки природного газу. Метан є основною складовою природного газу та завдає у 86 разів більше шкоди клімату, ніж CO2", — йдеться в повідомленні.

Як вказують в DUH, викиди метану при видобутку газу набагато більше, ніж передбачалося раніше. Раніше гірнича інспекція Штральзунда відхилила заяву організації, тому екологи подали позов до суду.

"DUH вимагає призупинити будівництво "Північного потоку-2" до завершення розгляду справи", — повідомила організація.

"Ми впевнені, що "Північний потік-2" не отримав би дозволів на основі доступних зараз наукових знань. Тепер необхідно враховувати нові методи вимірювання витоку метану, оскільки вони показують, що трубопровід має величезний вплив на наш клімат", — підкреслив глава відділу енергетики та захисту клімату DUH Константін Цергер.

Представник суду в Грайфсвальді підтвердив надходження скарги. Дату першого розгляду ще не визначили. У компанії Nord Stream 2 AG повідомили, що скаргу прийняли до відома.

Як повідомляла "ДС", влада Данії дозволила будівництво ділянки магістрального газопроводу "Північний потік-2" на південний схід від острова Борнхольм.

    Реклама на dsnews.ua