• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Німецькі вірусологи прогнозують третю хвилю коронавірусу

У Німеччині спостерігається "початок тенденції", що може вилитися у третю хвилю пандемії коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані німецького вірусолога Крістіана Дростена та прогнози професора Торстена Лєра, передає "ДС" з посиланням на DW

Дростен, який консультує уряд ФРН у питаннях боротьби з пандемією, застеріг щодо небезпеки третьої хвилі пандемії в Німеччині.

На запитання журналіста, чи перебуває Німеччина в третій хвилі пандемії, Дростен відповів, що на данний момент країна переживає початок такого розвитку подій. На підтвердження своїх слів вірусолог вказав на хід епідемії в інших країнах, а також на результати моделювання подальшого розвитку ситуації в самій Німеччині.

За даними Інституту імені Роберта Коха, станом на 28 лютого у ФРН за добу зафіксували 7890 нових випадків зараження і ще 157 смертельних випадків через COVID. Таким чином у країні у звʼязку з COVID померли вже понад 70 тисяч осіб. Тижневі середні показники зараження спостерігаються на рівні 63,8 на 100 тисяч осіб.

Проте вже у квітні ситуація загрожує значно погіршитися. Вірусолог визнав, що за нинішніх темпів заражень вакцинація також мало чим зможе зарадити, хоч водночас це має скоротити показники смертності серед найбільш уразливих літніх людей. Щодо можливих послаблень нинішніх обмежень, то Дростен прогнозує їх не раніше другої половини літа.

Так само професор Торстен Лєр, який спеціалізується на прогнозах щодо ситуації з пандемією, попереджає про значне прискорення темпів поширення інфекції. За його даними, вже у квітні за нинішніх темпів поширення коронавірусу показники заражень можуть повернутися до рівня, що спостерігався до Різдва.

Причиною цього професор Лєр називає дедалі активніше поширення британського варіанта коронавірусу (B.1.1.7), а також пожвавлення контактів між жителями Німеччини, що спостерігається з середини лютого.

Нагадаємо, за даними керівника компанії BioNTech Угура Шахіна, масова вакцинація населення від COVID-19 дозволить зменшити кількість інфікованих людей на понад 90%, однак людям можуть знадобитися додаткові дози вакцини щороку або кожні півтора року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua