• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

"Нобелівку" іранської правозахисниці отримали її діти

В неділю, 10 грудня, нобелевську премію миру, лауреатом якої в 2023 році стала ув'язнена іранська правозахисниця Наргес Мохаммаді, отримали її діти

Реклама на dsnews.ua

Церемонія вручення нобелівських премій за 2023 рік пройшла у Стокгольмі та Осло, повідомляє "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Нобелівську лекцію лауреата премії миру на церемонії в Осло прочитали її діти, 17-річні Алі та Кіана Рахмані. Вони також отримали диплом та медаль матері, яка перебуває в Ірані у в’язниці.

Нобелівську премію миру було присуджено Мохаммаді за її "боротьбу проти придушення жінок в Ірані та просування прав людини та свободи для всіх". Нобелівську лекцію правозахисниця написала у в’язниці в Ірані. У ній йдеться про те, що Мохаммаді в день вручення Нобелівських премій хоче виступити на захист усіх іранців, які виступають проти несправедливості та переслідувань. Також Мохаммаді стверджує, що іранський режим втратив легітимність та підтримку у народі.

Офіційний Тегеран звинуватив Нобелівський комітет у втручанні у внутрішні справи та "політизації" теми прав людини.

У травні 2016 року Наргес Мохаммаді засудили в Тегерані до 16 років позбавлення волі за створення та керівництво "правозахисним рухом, який виступає за скасування страти". Її чоловік та діти проживають у Франції.

Як повідомляла "ДС" в жовтні Нобелівський комітет присудив премію миру іранській правозахисниці Наргіз Мохаммаді, яка відома боротьбою проти придушення жінок у своїй країні та просування прав людини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua