• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Нобелівський лауреат Алексієвич дорікнула російській інтелігенції через мовчання про репресії в Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Член Координаційної ради білоруської опозиції, лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич засудила відсутність реакції з боку російської інтелігенції на свавілля силовиків режиму де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка щодо протестувальників

Звернення нобелівської лауреатки опублікував білоруський ПЕН-центр, передає "ДС".

«Я хочу звернутися до російської інтелігенції, назвемо це так, за старим звичаєм. Чому ви мовчите? Ми чуємо тільки рідкісні голоси на підтримку. Чому ви мовчите, коли бачите, як топчуть маленький, гордий народ? Ми все ще ваші брати», — написала Алексієвич.

Письменниця додала, що повстання в Білорусі не обмежується діяльністю Координаційної Ради опозиції, і встав увесь народ, з яким відмовляється йти на діалог Лукашенко.

«Спочатку у нас викрали країну, викрадають кращих з нас. Але замість вирваних з наших рядів прийдуть сотні інших ... Ми не готували переворот. Ми хотіли не допустити розколу в нашій країні. Ми хотіли, щоб в суспільстві почався діалог», — підкреслила Алексієвич.

Письменниця і керівник національної гілки ПЕН-клубу — міжнародного об'єднання літераторів, яке бореться за свободу слова і права людини — зазначила, що сьогодні затримали передостаннього члена Президії КС, який не виїхав за кордон.

Так, вона нагадала, що їй з ранку невідомі люди дзвонять на телефон і в двері

«Вже не залишилося нікого з моїх друзів-однодумців в Президії Координаційної Ради. Все або в тюрмі, або викинуті за кордон. Сьогодні взяли, останнім, Максима Знака», — сказала вона.

Reuters уточнює, що Максима Знака затримали сьогодні вранці в штабі колишнього кандидата в президенти країни Віктора Бабарика. Він встиг повідомити КР опозиції, що всередину увійшли люди в масках. Відзначається, що його затримали за підозрою в порушенні національної безпеки.

Алексієвич також висловилася щодо тиску на незалежні засоби масової інформації в Білорусі і пояснила це тим, що влада прагне створити видимість тиші і відсутності будь-яких громадських дискусій.

«Влада хотіла б створити« інформаційний вакуум», встановити велику безмовність замість демонстрацій і дебатів. Але ми не хочемо повернення тиші диктатур», — сказала опозиціонерка, уточнює Бабель.

Вона також заявила, що не збирається виїжджати з Білорусі та продовжить протидіяти «терору проти власного народу», який влаштував Лукашенко.

    Реклама на dsnews.ua