• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нобелівський лауреат звернулася до Лукашенка

Реклама на dsnews.ua

Лауреат Нобелівської премії з літератури білоруська письменниця Світлана Алексієвич закликала президента Білорусі Олександра Лукашенка піти у відставку

Про це вона заявила в коментарі "Радіо Свобода", передає "ДС".

«Ніхто з нас навіть уявити не міг, як себе поведе ОМОН. Просто хапають людей на вулиці. Затримані сидять в спортзалах без їжі і води. А найголовніше — люди абсолютно мирні. Ніхто навколо не бачить тих, хто любить Лукашенка, хто захищав би його так, як він захищав раніше", — зазначила вона.

Алексієвич закликала Лукашенка піти.

"Йди, поки не стало надто пізно, поки ти не кинеш людей в страшну безодню, в безодню громадянської війни. Йди", — сказала вона.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі, в ніч на 12 серпня — ще більше тисячі.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

    Реклама на dsnews.ua