• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Норвегія після низки смертей планує змінити стратегію вакцинації від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг заявила, що її країна може вдосконалити вакцинацію своїх найстаріших і хворих громадян після недавнього сплеску смертності на тлі щеплень

Про це йдеться в повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

Витримавши пандемію краще, ніж більшість країн, в цьому місяці Норвегія раптово потрапила в заголовки світових новин, після того як з'ясувалося, що понад 30 осіб — всі старше 70 років — померли незабаром після вакцинації проти Covid-19.

Солберг каже, що інтенсивний світовий інтерес до цієї інформації був перебільшений.

"Ми не віримо, що є проблеми з безпекою вакцин. Але ми, можливо, не даватимемо їх найуразливішим людям похилого віку", — сказала прем'єр.

Норвезький інститут громадського здоров'я, який визначив людей старше 65 років як пріоритетну групу для отримання вакцини, закликав лікарів робити щеплення старим і хворим, враховуючи кожен конкретний випадок.

"Для дуже слабких пацієнтів і невиліковно хворих рекомендується ретельна оцінка співвідношення користі і недоліків вакцинації", — заявили в інституті.

Норвезьке агентство з лікарських засобів заявило, що звітність про побічні реакції викликала непотрібне занепокоєння у всьому світі, і воно тепер буде публікувати тільки дані про смертельні випадки, які були детально вивчені.

Інші країни, зокрема й Німеччина, також зафіксували смерть людей, які недавно були щеплені. У вівторок Фінляндія повідомила про три таких летальних випадки, але жодна з країн не виявила причинно-наслідкових зв'язків.

Норвезьке агентство з лікарських засобів заявляє, що до сих пір немає доказів того, що смертність людей похилого віку була безпосередньо пов'язана з вакциною.

Нагадаємо, у Норвегії після щеплення вакциною від коронавврусу компанії Pfizer померли 23 людини.

    Реклама на dsnews.ua