• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Норвегія дозволила своїм виробникам напряму передавати зброю для України

Уряд Норвегії дозволив прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення від своєї оборонної промисловості на потреби України

Прапор Норвегії
Прапор Норвегії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні урядового порталу країни, передає "ДС".

Згідно з повідомленням, ця зміна політики норвезького уряду набуде чинності 1 січня 2024 року. За словами глави МЗС країни Еспена Барта Ейде, підтримка України важлива для норвезької та європейської безпеки.

"У надзвичайній безпековій ситуації, що склалася внаслідок загарбницької війни РФ, надзвичайно важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні планувати можливість того, що… війна може продовжитись. Тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції норвезької оборонної промисловості в Україну", – заявив Ейде.

Як йдеться у повідомленні, за умови, що експорт відповідає вимогам щодо перевірених потреб та контролю кінцевого користувача, уряд вирішив дозволити прямий продаж Норвегією зброї та продукції оборонного призначення Україні.

"Ця зміна означає, що ми захищаємо фундаментальні інтереси політики оборони і безпеки Норвегії разом з нашими союзниками. Уряд використовує низку інструментів, щоб сприяти важливій ролі оборонної промисловості в поточній ситуації у сфері політики безпеки", – зазначив міністр оборони країни Бйорн Аріль Грам.

МЗС Норвегії наголошує, що експортні ліцензії на прямі продажі будуть надаватися лише в індивідуальному порядку та будуть ретельно оцінюватися. Контроль і надалі відбуватиметься у суворих та відповідальних рамках, відповідно до норвезьких правил експортного контролю.

Нагадаємо, в середині грудня Швеція та Данія погодили декларацію про наміри щодо подальшої підтримки України у сфері бойових машин, яка передбачає постачання 90 бойових машин CV90.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua