• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

Нова Зеландія оголосила про пакет допомоги для України майже на $16 млн

Нова Зеландія оголосила про новий пакет допомоги Україні: країна надасть 25,9 млн новозеландських доларів (16 млн доларів США) на військову та гуманітарну підтримку

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті уряду, передає "ДС".

Міністр закордонних справ, Вінстон Пітерс, та міністерка оборони, Джудіт Коллінз, оголосили про подальше надання підтримки, введення санкцій і розширення військової допомоги Україні.

"Росія розпочала своє незаконне повномасштабне вторгнення в Україну, грубо порушуючи міжнародне право, включаючи Статут ООН. Війна завдала жахливих людських збитків, завдала величезних страждань і суттєво вплинула на регіональну та глобальну стабільність. Ось чому Нова Зеландія продовжує підтримувати Україну. Це демонструє непохитну підтримку Новою Зеландією України та нашу серйозну відданість захисту міжнародної системи, заснованої на правилах, яка відображає наші цінності та підтримує наші інтереси", — заявив Пітерс.

Уряд уточнив, що з коштів нового пакету допомоги буде виділено $6,5 млн Міжнародному фонду для України під керівництвом Великої Британії на закупівлю зброї та боєприпасів для України. Крім того, $7 млн буде розподілено міжнародними агентствами та організаціями для надання гуманітарної допомоги українцям, зокрема тим, хто був переміщений до сусідніх країн. Ще $3 млн спрямують до Трастового фонду допомоги Україні для відновлення, реконструкції та реформ Світового банку. Крім цього, вивчаються нові санкції відповідно до Закону про санкції проти Росії 2022 року.

Міністерка оборони Нової Зеландії, Джудіт Коллінз, зазначила, що протягом останніх двох років військові з Нової Зеландії перебували в Європі та Великій Британії, співпрацюючи з однодумцями з країн-партнерів над підтримкою України, і ця підтримка триватиме.

"До 97 військовослужбовців сил спеціальних операцій продовжать тренувати українських солдатів, забезпечуватимуть розвідку, зв’язок і матеріально-технічну підтримку", — зазначила Коллінз.

Згідно з інформацією уряду, цей новий пакет допомоги збільшить загальну суму допомоги, яку Нова Зеландія обіцяла за останні два роки, до понад 100 мільйонів новозеландських доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua