• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Новим послом Угорщини в Україні стане випускник "МГИМО"

Уряд Угорщини у рамках планової ротації має намір ухвалити рішення про відставку чинного посла в Україні та вже визначив, хто стане його імовірним наступником

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це із посиланням на власні джерела розповідає угорське видання HVG; передає "ДС".

"Мандат посла Іштвана Ійдярто, який зараз супроводжує візит глави угорської держави до Києва, завершується, його замінить досвідчений представник МЗС Онтал Гейзер", — повідомляє HVG.

Заміна посла не є терміновою або позаплановою: чинний керівник угорського посольства Іштван Ійдярто працює на цій посаді з кінця 2018 року, тож невдовзі вичерпає стандартний для послів 4-річний термін. Також це підтверджують джерела HVG.

Кандидат на його заміну офіційно ще не пройшов усі етапи узгодження – зокрема, у понеділок його мають заслухати в комітеті із закордонних справ угорського парламенту, де є тверда проурядова більшість.

Онтал Гейзер є кар’єрним дипломатом, хоча працював не лише на дипломатичних посадах.

Відомо, що він здобув освіту у Московському державному інституті міжнародних відносин, більше відомому за російською абревіатурою "МГИМО", диплом якого отримав у 1986 році. Цей виш є ключовим для підготовки російських (раніше радянських) дипломатів, мав обмежену кількість іноземних студентів та відомий своєю тісною пов’язаністю з КДБ у радянські часи.

Попри те, що він є дипломатом і працював у МЗС після повернення з Москви, у 2000-ні роки Гейзера призначили очільником Національного офісу з питань етнічних меншин. У 2010 він повернувся в МЗС на посаду посла, очолював посольства в Словаччині, Албанії та Казахстані.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вийшов на публіку із шарфом, на якому зображена карта "Великої Угорщини". На малюнку країна "побільшала" за рахунок територій України, Словаччини, Австрії, Хорватії, Сербії та Румунії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua