• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Новоспечений кабінет міністрів Литви посилить карантин з 16 грудня

Реклама на dsnews.ua

Уряд Литви під керівництвом Інгріди Шимоніте ухвалив рішення про посилення карантину у країні з 16 грудня.

Про це повідомляє національне телерадіомовлення LRT, передає "ДС".

Одноголосним рішенням кабміну карантин продовжено до опівночі 31 січня. Уряд прийняв присягу зовсім недавно.

«Цифри лякають, вони дуже сумні … Можна дивитися на цифри, як на цифри, але якщо дивитися на цифри, як на живих людей, особливо якщо знаєш цих людей особисто, тоді ставлення стає зовсім іншим», — сказала на засіданні уряду Шимоніте.

На її думку, таке рішення потрібно було приймати раніше.

Інгрида Шимоніте
Інгрида Шимоніте

Так, уже з цієї середи по 3 січня обмежується пересування жителів за межі самоврядувань, де вони проживають, за винятком випадків, коли пересування повʼязано зі смертю близьких родичів або коли людина вирушає на роботу, а її робоче місце знаходиться в іншому самоврядуванні, або у звʼязку з необхідною медичною допомогою.

Пропонується обмежити тісні контакти рамками однієї сімʼї або домогосподарства, а також запровадити заборону на пересування без вагомих підстав по території свого самоврядування. Залишити свій дім можна тільки в разі, якщо необхідно вирушити в торговельну точку, на роботу або по трудовій необхідності, в заклади охорони здоровʼя, на похорон близьких.

Вирушити можна і в ті самоврядування, де особа не проживає, але володіє там нерухомістю. Залишити самоврядування свого проживання можна для догляду за хворими або особами, які не здатні про себе подбати, а також для надання інших необхідних послуг.

Генеральний комісар поліції Литви Ренатас Пожела уточнив, що в звʼязку з набранням чинності обмежень на пересування людей у середу поліція планує встановити контрольно-пропускні пункти на дорогах.

Кабінет міністрів також вирішив заборонити проведення приватних свят як у громадських, так і в приватних приміщеннях, якщо в них беруть участь члени більш як одного домашнього господарства або однієї сімʼї.

Члени однієї сімʼї або одного домогосподарства можуть разом піти на прогулянку на свіжому повітрі.

Забороняється діяльність непродовольчих магазинів. Продовольчі магазини, аптеки, оптики, магазини ветеринарних і ортопедичних товарів зможуть працювати. Дозволяється торгівля продовольством на ринках і в інших громадських торговельних місцях. Дозволяється здійснювати інтернет-продаж, коли товари доставляються до дому або забираються в пунктах видачі.

Не тільки старшокласники, а й учні початкових класів, а також діти, які відвідують дошкільні та передшкільні установи, будуть навчатися дистанційно. Адміністрації самоврядувань зобовʼязані забезпечити проведення занять у навчальних закладах для дітей, у батьків яких немає можливості працювати дистанційно.

Нагадаємо, в Німеччині з 16 грудня вводять жорсткий локдаун. Він триватиме протягом усього святкового періоду — мінімум до 10 січня.

    Реклама на dsnews.ua