• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нуланд заявила, що США готові до участі у Нормандському форматі

Сполучені Штати Америки готові і до участі в Нормандському форматі, і в паралельному з ним процесі

Вікторія Нуланд
Вікторія Нуланд / AFP/Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це на конференції YES Brainstorming у Києві в пʼятницю, 10 вересня, заявила заступник державного секретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Щодо переговорного формату, ви знаєте, що в адміністрації Обами я та інші брали участь у форматі, паралельному з Нормандським. Німеччина і Франція були в Нормандському форматі з Україною і Росією, і потім ми в підтримку цілей і прагнень говорили з Москвою і Києвом, щоб спробувати підтримати, закрити прогалини і додати нашу частку креативності. Ці зусилля не значно просунулися. Що ми сказали Україні, Росії, європейцям — це те, що ми готові повторно брати участь у будь-якому вигляді — у Нормандському форматі або знову в паралельній підтримці, якщо наша сторона побачить спосіб, яким ми можемо допомогти", — сказала вона.

Вона зазначила, що, за її даними, кілька днів тому або в четвер відбулася зустріч радників президентів України і РФ Єрмака та Козака, також радників президентів Франції та Німеччини.

"Вона (зустріч, — "ДС") була принаймні більш позитивною в тоні. Якщо цей процес оживе і набуде якогось життя — ми готові допомогти", — наголосила вона.

Нуланд зазначила, що під час зустрічі президент США Байден запевнив президента РФ Путіна в прихильності США Україні та їхньому намірі продовжувати підтримувати її суверенітет, потреби в безпеці й обороні.

"Я думаю, ви знаєте, наскільки президент Байден історично прихильний Україні, її суверенітету і незалежності. Тож Україна значною мірою фігурувала і на зустрічі один на один і на більш широкій зустрічі, включаючи, як ми публічно заявляли і як сказав президент, абсолютно даючи зрозуміти президенту Путіну прихильність Сполучених Штатів Україні і наш намір продовжувати підтримувати її суверенітет, потреби в безпеці й обороні", — пояснила вона.

За її словами, також Байден заявив Путіну, що санкції США проти РФ залишаться в силі "поки причина, через яку вони були введені, не вирішена".

Крім того, Нуланд звернула увагу на те, що коли президент України Володимир Зеленський відвідував США, було наголошено на важливості того, щоб Чорне море залишалося відкритим для міжнародної навігації і що свобода навігації в ньому поважається.

"Я думаю, що це місце, за яким ми дійсно повинні стежити в найближчі роки, і ми повинні прискорити наші зусилля, щоб працювати разом, щоб зберегти Чорне море відкритим і вільним", — вважає заступник держсекретаря.

Нагадаємо, Франція та Німеччина пропонують провести "нормандську зустріч" на рівні міністрів закордонних справ на полях Генасамблеї ООН. Росія відмовляється, називаючи такі переговори "несерйозними".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua