• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Оборонним бюджетом США не передбачено санкцій проти "Північного потоку-2", але є $300 млн для України

Проєкт оборонного бюджету США на 2022 фінансовий рік не містить пропозиції щодо санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", на яких наполягали сенатори-республіканці

Оборонним бюджетом США не передбачено санкцій проти "Північного потоку-2";
Оборонним бюджетом США не передбачено санкцій проти "Північного потоку-2";
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Politico, передає "ДС".

"Було б добре зараз надіслати двопартійне, двопалатне повідомлення. Чому ми не хочемо, щоб Путін розумів, з якими наслідками він зіткнеться, якщо вирішить розпочати нове вторгнення в Україну?", — сказав голова Комітету з міжнародних відносин, сенатор Боб Менендес.

Минулого тижня Сенат готувався до голосування щодо двох поправок, які передбачали б жорсткі санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну.

Але республіканці вимагали ухвалення додаткових санкційних поправок, внаслідок чого лідери демократів відмовилися від традиційного процесу і поклалися на комітети з питань збройних сил Палати представників та Сенату для вироблення узгодженого законопроєкту.

Це означало, що пропозиції щодо санкційних поправок так і не отримали голосування в жодній із палат, залишилися без розгляду.

Водночас компромісний проєкт бюджету передбачає виділення $300 млн на надання підтримки Україні, що на $50 млн більше, ніж запитував Байден, включаючи $75 мільйонів на летальне озброєння.

"Я не думаю, що є якісь сумніви в тому, що якщо Росія продовжить вторгнення, будуть введені руйнівні санкції, які підтримують республіканці та демократи. Я не впевнений, наскільки нам необхідно було зробити це в рамках NDAA, враховуючи, наскільки точно можна очікувати на введення цих санкцій у разі вторгнення", — сказав сенатор Кріс Мерфі.

Як писала "ДС", країни Заходу готові на руйнівні санкції у разі вторгнення Росії в Україну, зокрема, на повну фінансову блокаду РФ та відмову від газопроводу "Північний потік-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua