• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Чи обмежить угода щодо держборгу можливості США допомагати Україні: відповідь Білого дому

Двопартійна угода щодо запобігання дефолту у США, ймовірніше, не обмежить здатність адміністрації президента Джо Байдена надавати додаткову допомогу Україні

Білий дім
Угода щодо запобігання дефолту у США, ймовірніше, не обмежить здатність США надавати додаткову допомогу
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила директорка з бюджету Адміністрації президента США Шеланда Янг, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

Посадовицю спитали, чи не очікує вона, що угода якось вплине на здатність адміністрації отримати більше фінансування для України.

"Не думаю", — відповіла вона.

Bloomberg вказує, що ця заява буде "приємною новиною" для президента України Володимира Зеленського та союзників США в Європі — на тлі побоювань, що боргові суперечки в США можуть негативно позначитися на постачанні зброї, боєприпасів та високотехнологічної допомоги для українських сил. Компромісний захід, який зараз проходить через Конгрес, збільшить витрати на оборону на 3,3%.

За даними Державного департаменту США, від початку російського вторгнення в лютому 2022 року країна надала допомогу в галузі безпеки на 36,9 млрд доларів.

Як писала "ДС", президент США Джо Байден і спікер палати представників Конгресу республіканець Кевін Маккарті досягли попередньої угоди про підвищення стелі державного боргу, що дозволить запобігти дефолту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua