• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ООН вперше підтвердила масштабний голод через зміну клімату

На півдні Мадагаскару було підтверджено спалах голоду, який пов'язаний зі змінами клімату

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП), передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"У нас є кілька місць, схожих на голод, але це, по суті, єдиний – можливо, перший-голод на Землі, зумовлений зміною клімату", — сказав заступник директора ВПП ООН на Мадагаскарі Ардуїно Мангоні.

В інших країнах – в Ємені, Південному Судані та Ефіопії – голод викликаний конфліктами.

"Маємо кілька гострих явищ, таких як… посухи протягом останніх п’яти років, феномен піщаних бур, імовірно, зумовлених ерозією ґрунту та збезлісенням протягом останніх 20-30 років, і, звичайно, наслідки COVID-19", — додав представник ВВП

Відвідавши надзвичайний центр харчування на півдні країни, співробітник ВПП зазначив, що зіткнувся з "безрадісним мовчанням; діти просто дивляться на тебе… — справді шкіра та кістки".

"Я працював з ВПП в кількох країнах континенту, у декількох надзвичайних ситуаціях, включаючи Демократичному Республіку Конго, Центральноафриканську Республіку, Дарфур, але ніколи не бачив дітей у такій ситуації", — заявив Мангоні, зазначивши, що регіон постраждав від найсильнішої посухи за останні 40 років.

За його словами, через вплив пандемії на туризм та ланцюжки постачань сільські жителі, які шукали роботу в містах під час економічного спаду, більше не мають такої можливості.

Загалом на Мадагаскарі від різних проявів голоду страждає близько 1,3 млн. жителів.

Як повідомляла "ДС", раніше в ООН заявили, що кількість голодуючих країн у світі збільшилася через пандемію коронавірусу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua