• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

ОПЕК може виключити Росію з нафтової угоди на користь своїх членів — ЗМІ

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) вивчає питання зупинення участі Росії в угоді щодо збільшення обсягів видобутку "чорного золота"

Реклама на dsnews.ua

Про це пише американське видання The Wall Street Journal, передає "ДС".

Так, деякі члени ОПЕК вивчають ідею призупинення участі Росії в угоді з видобутку нафти, оскільки західні санкції та часткова європейська заборона починають підривати здатність Москви видобувати більше нафти.

Виняток Росії з угоди може потенційно відкрити шлях для Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів та інших виробників ОПЕК по збільшенню видобутку нафти, до чого їх закликають США та європейські країни.

Росія, один із трьох найбільших виробників нафти у світі, минулого року домовилася з ОПЕК і дев'ятьма країнами, що не входять до ОПЕК, про щомісячне збільшення обсягів видобутку нафти, але тепер очікується, що її видобуток впаде приблизно на 8% цього року.

Проте досі немає офіційного заклику до ОПЕК видобувати більше нафти, щоб компенсувати будь-який потенційний дефіцит, але деякі держави Перської затоки почали планувати збільшення видобутку протягом найближчих кількох місяців.

Як писала "ДС", голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що глави держав та урядів ЄС погодили запровадження нафтового ембарго у новому пакеті санкцій проти Росії. Обмеження стосуватимуться імпорту двох третин російської нафти.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що ЄС у межах санкцій проти Росії припиняє імпорт 90% російської нафти до кінця 2022 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua