• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Орбан звинуватив ЄС, США і Сороса у втручанні в політику Угорщини

Прем'єр-міністр Віктор Орбан на тлі наближення виборів наступного року звинуватив Брюссель та Вашингтон у спробах втручання у політику Угорщини

Реклама на dsnews.ua

Орбан сказав десяткам тисяч своїх прихильників у центрі Будапешта, що Вашингтон і мільярдер Джордж Сорос намагаються домогтися обрання своїх людей, угорської лівої опозиції, використовуючи гроші, засоби масової інформації та мережі, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

В суботу 23 жовтня у Будапешті десятки тисяч людей вийшли на акції до річниці Угорської революції 1956 року, що є державним святом. Прихильники Віктора Орбана та опозиції провели окремі демонстрації.

Акції приурочені до історичних подій, але фактично стали майданчиком для передвиборчої кампанії перед майбутніми парламентськими виборами, які відбудуться в 2022 році.

Вперше з моменту приходу до влади у 2010 році Орбан зіткнеться з об’єднаним фронтом опозиційних партій, включаючи соціалістів, лібералів та колишню ультраправу, нині правоцентристську партію "Йоббік".

"Брюссель розмовляє з нами і ставиться до нас разом із поляками так, ніби ми вороги… ну, пора їм у Брюсселі зрозуміти, що навіть комуністи не змогли перемогти нас", – сказав Орбан своїм прихильникам у суботу.

"Але важливо не те, чого хочуть вони в Брюсселі, у Вашингтоні і в ЗМІ, які спрямовуються з-за кордону. Свою долю вирішуватимуть угорці", — сказав Орбан.

"Наша сила в нашій єдності… ми віримо в ті самі цінності: сім’ю, націю та сильну та незалежну Угорщину" — заявив він.

На окремому мітингу опозиції її лідер Петер Маркі-Зай заявив, що у разі його обрання його уряд розробить нову конституцію, придушить корупцію, запровадить євро та гарантує свободу ЗМІ.

Відзначимо, уряд Орбана зі своїм основним союзником Польщею конфліктує з Брюсселем через свободу ЗМІ, питання верховенства права та права ЛГБТ, заявляючи, що інтерес Угорщини полягає в тому, щоб залишатися членом сильного Європейського Союзу.

Конституційний суд Польщі 7 жовтня визнав верховенство національного законодавства над правовими нормами ЄС. В Єврокомісії обурені рішенням і заявляють, що закони ЄС є пріоритетними для всіх країн-членів. Водночас Угорщина офіційно підтримала позицію Польщі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua