• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Зброя для Ізраїлю: Боррель закликав Байдена бути послідовним

Високий представник ЄС з зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель закликав США бути послідовними та зменшити обсяги постачання зброї Ізраїлю, щоб запобігти більшим жертвам серед цивільного населення у секторі Гази

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив за підсумками неформальної зустрічі міністрів ЄС з питань розвитку, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Давайте будемо логічними. Як багато разів ви чули від найбільш видатних лідерів та міністрів закордонних справ світу фразу, що забагато людей були вбиті? Президент Байден говорив чи не найбільше серед інших, що це непропорційно. Якщо ви вважаєте, що вбивають занадто багато людей, можливо, вам слід надавати менше зброї, щоб запобігти загибелі такої кількості людей", — констатував дипломат.

Він нагадав, що під час ліванської війни у 2006 році США вже призупиняли постачання зброї до Ізраїлю, коли той не хотів зупиняти війну. І це, за словами високого представника ЄС, відбувається й сьогодні.

"Кожна країна-член є творцем власної зовнішньої політики. Але це дещо суперечить розмовам про те, що забагато людей були вбиті. Тож припиніть говорити "будь-ласка", робіть вже щось", — пояснив він.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua